Basen

Basen Kryty

Do Państwa dyspozycji jest basen pływacki o wymiarach 25 m długości i 12,5 szerokości. Głębokość basenu waha sie od 1,2 do 2,o m.
Basen jest częściowo podzielony torami, część pozostaje rekreacyjnym basenem, gdzie można bawić się z dziećmi, pływać w poprzek lub ćwiczyć dowolnie.
Temperatura wody waha się od 28oC do 29oC. Pływanie jest dyscypliną sportu, która doskonale wypływa na organizm człowieka. Poprawia ogólną kondycję i wydolność fizyczną, wpływa na pracę ukladu oddychania i układu krążenia. Pływanie jest formą zapobiegania i korygowania wad postawy, łagodzi ich skutki i jest zbawienne dla przemęczonego kręgosłupa. Ułatwia odchudzanie i modelowanie sylwetki, przynosi odprężenie i uspokaja skołatane nerwy. Jest to także dyscyplina, która na poziomie rekreacyjnym nie grozi kontuzjami. Warto też pamiętać, że jest to jedna z niewielu dyscyplin sportu, które można uprawiać niemal od urodzenia po późną starość. Pływanie może stać się pomysłem na rekreację dla całej rodziny - warto spróbować. Dzieci to uwielbiają a dorosłym jest to potrzebne.